Патріарх Варфоломій - новий вершник Апокаліпсису?

Разговор на любые темы, которые не вошли в другие разделы форума.

Патріарх Варфоломій - новий вершник Апокаліпсису?

Сообщение Aska » 22 авг 2021, 02:37

Віруючі Української православної церкви (УПЦ) не хочуть бачити Константинопольського патріарха у себе в країні, тому вони влаштовують хресні ходи, проводять пікети і маніфестації, запускають флешмоб в соціальних мережах через які закликають Варфоломія припинити сіяти чвари між парафіянами і провокувати війну на релігійному тлі.

Ці чвари на релігійному тлi почалися ще 2018 року, коли з ініціативи колишнього президента України Петра Порошенка була створена розкольницька структура - «Православна церква України» (ПЦУ), яку утворили шляхом злиття двох інших розкольницьких «церков» - «Української православної церкви Київського патріархату» і «Української автокефальної православної церкви». А в 2019 році нова розкольницька структура отримала від Константинопольського патріарха Варфоломія томос про автокефалію (незалежність) всього лише за 25 мільйонів доларів готівкою, які Варфоломій отримав від Петра Порошенка.

Крім того, згідно з прийнятим Верховною радою України в грудні 2018 року з документом, канонічна УПЦ може втратити своєї назви. Але поки київська влада не ризикнули цього зробити. Вони бояться, що парафіяни УПЦ, яких абсолютна більшість, не захочуть підкоритися діям Києва, і на Україні через це спалахне нова війна, але вже на релігійному грунті.

Однак це не заважає розкольників захоплювати храми Української православної церкви. Як тільки Київ отримав томос від Константинопольського патріарха, по країні прокотилася хвиля рейдерських захоплень. Тому сьогодні православні України не хочуть бачити у себе в країні Варфоломея- на день незалежності України, куди його запросив особисто президент Володимир Зеленський, оскільки не можуть пробачити йому, що він входить до числа тих, хто влаштував на Україні церковний розкол.

При цьому Українська Православна Церква аполітична і на відміну від ПЦУ не бореться за першість, влада, територію або щось подібне. Як писав ще в 1923 році святий Патріарх Тихон, «будь-які спроби, з чийого б боку вони не виходили, увергнути Церква в політичну боротьбу повинні бути відкинуті і засуджені».

Незважаючи на постійну "промивку мізків", загрози і гоніння з боку влади України, розкольників так і не вдалося завоювати симпатій українців. Так, за даними українських медіа, тільки 20% опитаних православних в Києві в тій чи іншій мірі ідентифікували себе з «новим» Київським патріархатом. Все ж решта опитаних, які назвали себе православними, підтримують канонічну Українську церкву Московського патріархату. Співвідношення сил канонічної церкви і розкольників можна оцінити під час хресних ходів у річницю Хрещення Русі. Широко розрекламоване хід розкольників зібрало 10-20 тисяч чоловік, тоді як в хресній ході УПЦ МП взяло участь понад 350 тисяч віруючих. На цьому у всіх суперечках можна було б ставити крапку, але тільки не в тому випадку, якщо в якості аргументів виступають влада і гроші.

Тому представники 258 монастирів і 56 скитів закликали Варфоломія переглянути рішення про томосі для ПЦУ і оголосити про це під час святкування Дня Незалежності України, що поклало б край релігійним чварам в країні. Учасники чернечого з'їзду порадили Патріарху Константинопольському Варфоломію оцінити наслідки своїх дій, згадати тверду прихильність Православ'ю його великих попередників і стати знову визнаним для всіх православних першим по честі архієреєм і батьком, скасувавши томос…

Изображение

Крім того, в заяві наголошується, що для українських ченців найбільшої болем і скорботою стали ті віроломні дії, які Патріарх Константинопольський, як перший серед рівних єпископів православного світу, здійснив по відношенню до канонічної ... «Чи розумієте Ви, що стали на схилі свого життя причиною поділу єдиного народу Божого? На догоду яким антицерковним силам Ви пішли на небачене злочин проти Церкви? Чи усвідомлюєте Ви, що в криваве протистояння, яке сіє горі серед нашого народу, Ви внесли нове насіння релігійної боротьби, від яких Господь зберігав нас раніше », - наголошується в документі.

Ченці Української Православної Церкви закликають відстоювати чистоту, що зберігається Православною Церквою канонічного передання, і відкидати всі спроби його папістського збочення, будь то з Заходу чи зі Сходу. Потрібно детально і всебічно виявляти і догматичну, і канонічну, і морально-етичну неспроможність домагань і дій Константинопольської Патріархії. Тим більше що сам Патріарх Варфоломей відштовхує від себе навіть тих, хто раніше був йому цілком лояльний (наприклад, російську Західноєвропейську архієпископію).
Аватар пользователя
Aska
 
Сообщений: 236
Зарегистрирован: 25 дек 2017, 23:49

Вернуться в Разговоры обо всем

Кто сейчас на форуме

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1

cron